Průvodce reflexní masáží: Užitečné tipy pro vaši první zkušenost

Průvodce reflexní masáží: Užitečné tipy pro vaši první zkušenost

prosince 31, 2023 Sára Pokorná

Reflexní masáž: Krásné začátky

Jsi nadšená, že jsi si domluvila svoji úplně první reflexní masáž. Kdo by nebyl! Ale co se děje předtím, než se pohodlně uvelebíš na masážním stole? Výborné otázky! Je potřeba se psychicky naladit a tělo připravit. Stačí dodržet pár jednoduchých kroků a budeš na té nejlepší cestě k relaxaci a obnově. Je to jako rande s tvým vnitřním já, kde máš jediný úkol – být dobrým hostitelem pro svou terapeutku a své tělo.

Poznej své nožky: Základy reflexologie

Reflexní masáž má zajímavý základ – je postavená na principu, že každá část nohy odpovídá určité části těla. No tak to je docela úžasná představa, že? Představ si mapu na tvých chodidlech. Možná najdeš lesní stezku, která vede až do tvojí hlavy, nebo potůček mířící k srdci. Při reflexní masáži můžeme doslova 'cestovat' po celém těle, aniž bychom museli zapnout GPS.

Co vzít s sebou: Seznam nezbytností

Dokonalý seznam pro reflexní masáž naštěstí neobsahuje batoh plný věcí. Stačí ti pohodlné oblečení, ať už to jsou legíny nebo tepláky, co ti dovolují se volně hýbat. Pak už jen ponožky, které rychle sundáš. A zní to divně, ale taky dej pozor na to, co dáš najíst svým nohám – vůně nohou by neměla být hlavní atrakcí při masáži.

Jak se dostat do správného stavu mysli

Na reflexní masáž je dobré jít vnitřně klidná a otevřená. Jasně, to zní jako recept na úspěch pro téměř cokoliv, ale tady to opravdu platí. Zkus meditovat nebo si prostě jen v klidu sednout, zavřít oči a dýchat. Taky bys neměla přijít úplně hladová nebo přeplněná – věř mi, press-point na nártu může být o dost nepříjemnější, když si předtím dala extra velkou porci hranolků.

Co od reflexní masáže očekávat

Možná sis řekla, že to bude relax, ale co když pocítíš nepříjemné pocity nebo dokonce bolest? To je normální! Reflexní masáž může objevit staré bolesti nebo blokace v energetických drahách. Připrav se na to, že komunikace s terapeutem je klíčová. Neboj se říct, když ti něco nebude příjemné – dobří terapeuti budou rádi, že mohou doladit svůj přístup.

Po masáži: Jak udržet pocity relaxace

Po skončení masáže si nejspíš budeš připadat jako nově narozená. Hýbeš prsty na nohou a je to jako by každý měl malinko jasnější pohled na svět. Ale jak si ty krásné pocity udržet, když se vrátíš do běžného života? Dej si čas na pomalou reintegraci, budeš-li potřebovat, počkej chvilku před odejítem z místnosti. A hodláš-li zachovat tu úžasnou lehkost nožek, nenabíhej hned do maratonských úkolů – dopřej si odpočinek i po masáži. S tímto přístupem může být každý další krok trochou masáže pro tvoji duši.