Vakuoterapie pro regeneraci těla: Hloubková péče o svaly a kůži

Vakuoterapie pro regeneraci těla: Hloubková péče o svaly a kůži

prosince 20, 2023 Sára Pokorná

Co je vakuoterapie a jak funguje

Vakuoterapie, známá také jako podtlaková masáž, je terapeutická technika, která využívá podtlak k stimulaci kůže a svalstva. Představme si to jako takovou vysokotlakou masáž, kde místo ruční práce terapeuta si za nás 'pochrupká' speciální přístroj. Ten s pomocí vakua doslova zvedá kůži a povrchové vrstvy tkáně, čímž podporuje lepší prokrvení, odplavení toxinů a napomáhá hloubkové regeneraci svalů.

Není to žádná novinka, vakuoterapie má kořeny v tradiční čínské medicíně a postupně si získala popularitu po celém světě. V její podstatě jde o to, že se v oblastech aplikace vytvoří podtlak, který působí na měkké tkáně a vyvolává reakci těla, které do této oblasti přivádí větší množství krve a s tím i živin. Díky tomu se napomáhá k rychlejší regeneraci, ale i k léčbě různých potíží - od bolesti zad až po celulitidu.

Historie vakuoterapie a její evoluce

Kdo by si pomyslel, že za touhle moderní terapií stojí tisíciletí stará moudrost? Právě tak to je. Vakuoterapie jako technika má kořeny ve starověké Číně, kde byla používána v rámci baňkování. Klasické skleněné baňky, do nichž se vetřel alkohol a zapálil, využívali k léčení různých neduhů. Dnes se sice spíše setkáme s moderními přístroji, ale princip zůstává stejný - a vylepšuje se s posunem technologie. Potěšující je, že se taková tradiční metoda neztratila v propadlišti dějin, ale naopak si našla cestu k moderním pacientům, kteří si pochvalují její účinky.

Klíčové přínosy vakuoterapie pro tělo

Někdo tvrdí, že vakuoterapie je jako superman mezi wellness procedurami. A víte, že má kus pravdy? Tato metoda může přinášet hromadu přínosů pro naše tělo. Jedním z nich je zlepšování prokrvení a stimulace lymfatického systému, což pomáhá odplavovat toxiny. Pak tady máme i zklidňující efekt na nervový systém, který je skvělý po náročném dni, a samozřejmě relaxaci svalů a úlevu od bolesti. Neplatí tedy, že co je příjemné, nemusí být zdravé - vakuoterapie je jasným důkazem opaku